Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finlandiya bir Avrupa Birliği ve Schengen grubu ülkesidir. Türkiye’ye vize uygulaması olan ülkeler arasında yer alan Finlandiya’ya gitmek isteyen Türkiye vatandaşlarının Finlandiya seyahatleri öncesi Finlandiya vizesi almaları gerekecektir. Finlandiya vizesi alabilmek için Finlandiya vize başvuru evraklarının başarılı bir şekilde organize ederek Finlandiya Konsolosluğu veya Finlandiya Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize merkezlerinden alabilirsiniz.

Finlandiya vize işlemlerine yenilenmiş bir pasaportla başlamayı tercih etmelisiniz. 10 yıldan daha eski olan pasaportlara Finlandiya Konsolosluğu vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmezken, aynı şekilde yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarla da Finlandiya vize başvuru işlemlerinde bulunmamalısınız. Şöyle ki Finlandiya Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinizi onaylamış olabilir, Finlandiya’ya girişiniz ise ülkede bulunan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır. Önerilen şartlara uymayan pasaportlar her daim seyahatinizin başarısız geçmesine neden olacaktır.

Finlandiya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Finlandiya vize başvuru formu, Finlandiya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup başvuru sahipleri hakkında Konsolosluğun bilgi edinebilmesini sağlayan bir formdur.  Finlandiya vize başvuru formunu eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurarak vize başvuru evraklarınız arasında mutlaka bulundurmalısınız. Ayrıca Finlandiya vize başvuru formunda verecek olduğunuz bilgilerin Finlandiya vize başvuru evraklarında verecek olduğunuz bilgilerle uyum göstermesi ise Finlandiya Konsolosluğu'nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Finlandiya vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması, vize başvuru evraklarının organize edilmesi ve yenilenmiş bir pasaportla Finlandiya vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Finlandiya vize başvuru formu İngilizce hazırlanmış bir formdur. Finlandiya vize başvuru formunu İngilizce, eksiksiz, okunaklı ve büyük harfle doldurmalısınız. Vize başvuru formunda verecek olduğunuz bilgilerin vize başvuru evraklarınızda bulunan bilgilerinizi desteklemelidir. Finlandiya Konsolosluğu’nun istemiş olduğu 45x35 mm boyutunda ve beyaz fon üzeri çekilmiş güncel halinize temsil eden biyometrik fotoğrafınızı Finlandiya vize başvuru formunun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak form doldurma işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Finlandiya vizesi için gerekli belgeler seyahatinizin içeriğine göre değişiklik gösterecektir. Finlandiya turistik vize, Finlandiya ticari vize, Finlandiya ziyaret vizesi çeşitli Finlandiya vize türleridir. Finlandiya Konsolosluğu’na ya da Finlandiya Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu danışmanlık firmalarından Finlandiya vizesi için gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz. Finlandiya Konsolosluğu’na yahut danışmanlık firmalarına seyahatinizin içeriğine yönelik bilgi vermeyi unutmayınız.

Finlandiya Vizesi Almak Zor mu?

Finlandiya bir Avrupa Birliği ve Schengen grubu ülkesidir. Finlandiya vize işlemleri çok sayıda evrak ve belgelerin toparlanması ve organize edilmesinden oluşurken, Finlandiya Konsolosluğu’nun önceliklerine göre hazırlanmış olan başvuru evrakları ile birlikte Finlandiya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Finlandiya Konsolosluğu yahut danışmanlık firmalarının önerdiği şekilde hazırlanmış olan başvuru evrakları ile Finlandiya vizesi alımınızı kolaylaştırma imkanı vardır.

Finlandiya vize başvuru işlemleri hakkında son karar ise yine Finlandiya Konsolosluğu tarafından verilecektir.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Finlandiya vizesi için gerekli olan belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde organize ederek Finlandiya Konsolosluğu yahut Finlandiya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize merkezlerinden alabilirsiniz. Finlandiya seyahatinizin içeriğine göre vize başvuru işlemlerinde bulunmalısınız.

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya vizesinin çıkma süresi evraklarınızın tamamlanması ve Finlandiya Konsolosluğunun ek evrak talebine göre değişiklik gösterecektir. Finlandiya Konsolosluğu bazı durumlarda vize başvuru evraklarınıza ek evrak talebinde bulunurken bu durum vize çıkış sürenize etki edecektir. Finlandiya vizesi muhtemel pürüzlerin göz önüne alınması ile birlikte 10 iş günü gibi sürede açıklanacaktır.

Finlandiya Vize Ret Alması Durumunda Ne Yapılmalı?

Finlandiya vize işlemleriniz ret almış olabilir. Finlandiya Konsolosluğu başvuru evraklarınızı ve gerekçenizi yetersiz görmesi ile birlikte böyle bir sonuç vermesi muhtemeldir. Finlandiya vize başvuru evraklarınızı doğru bir şekilde organize ederek yeniden başvuru yapabilirisiniz. Yeni başvuru yapmanızın önünde herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır. Ayrıca Finlandiya Konsolosluğu’na dair yasal bir işlem başlatabilirsiniz.

Duyurular

Consultation for Finland

Consultation for Finland, bir Alenn DDW ailesi üyesidir. Consultation for Finland; Türkiye’ de bulunan Finlandiya Konsoloslukları, Büyük...
2023-08-04 12:04:14

Finlandiya konsolosluk işlemleri için randevu alacakların dikkatine

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği randevu saati başvuruları için: appointment.ank@formin.fi ...
2023-08-04 11:58:03

Finlandiya konsolosluklarının mesai saatleri

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, Finlandiya ve Türkiye resmi tatillerde kapalıdır. ...
2023-08-04 11:56:31

Irak, Lübnan, Ürdün, Suriye vatandaşları Finlandiya vize başvurusu

Finlandiya Ankara büyükelçiliği, Finlandiya Şam Büyükelçiliği'nin 2012’de kapanmasının ardından, Irak, Lübnan, Ürdün ve Suriye vatand...
2023-08-04 11:55:51
Tüm Duyurular
Finlandiya Vizesi