Finlandiya Vize Başvuru Formu


Finlandiya Konsolosluğu, Finlandiya Vize Başvuru Formu
 

Finlandiya vize talebinizi başlatan ve resmileştiren bir belgedir vize başvuru formu. Doldurulması zorunlu olan belge, başvuru işlemlerinizin gerçekleşebilmesi içindir. Başvuru formu doldurulmalı ve başvuru evrakları arasında bulundurulmalıdır. Finlandiya Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Finlandiya vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulmalı, vize başvuru formunda bulunan bilgileriniz, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemelidir. Finlandiya Konsolosluğu başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate almakta, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgiler sebebi ile vize başvuru işlemlerinizi reddetmektedir. Finlandiya vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulması gerekirken verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıdığını bilmelisiniz. Finlandiya vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Finlandiya vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile karşılaşılabilecek olası cezalar ise, vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma muhtemel cezalardır.

Ayrıca Finlandiya vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Finlandiya’ya girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Finlandiya sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinizi göstermektedir.


Finlandiya Konsolosluğu, Finlandiya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
 

Finlandiya vize başvuru formu İngilizce hazırlanmış olan bir formdur. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem, büyük harf ve başvuru evraklarında verecek olduğunuz bilgileri destekleyecek şekilde doldurmaya dikkat etmelisiniz. Formun en alt köşesinde bulunan bölüme imza atmayı unutmayınız. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olması ise önemlidir.

 

Finlandiya Konsolosluğu, Finlandiya Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?
 

Finlandiya vize başvuru formları, Konsoloslukların internet üzerindeki adreslerinden, Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan acentelerden temin edilebilmektedir.

Duyurular

Consultation for Finland

Consultation for Finland, bir Alenn DDW ailesi üyesidir. Consultation for Finland; Türkiye’ de bulunan Finlandiya Konsoloslukları, Büyük...
2023-08-04 12:04:14

Finlandiya konsolosluk işlemleri için randevu alacakların dikkatine

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği randevu saati başvuruları için: appointment.ank@formin.fi ...
2023-08-04 11:58:03

Finlandiya konsolosluklarının mesai saatleri

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, Finlandiya ve Türkiye resmi tatillerde kapalıdır. ...
2023-08-04 11:56:31

Irak, Lübnan, Ürdün, Suriye vatandaşları Finlandiya vize başvurusu

Finlandiya Ankara büyükelçiliği, Finlandiya Şam Büyükelçiliği'nin 2012’de kapanmasının ardından, Irak, Lübnan, Ürdün ve Suriye vatand...
2023-08-04 11:55:51
Tüm Duyurular
Vize Başvuru Formu